מערכת בקרת כניסה ממוחשבת ומשולבת ביומטרי - מה חדש בשוק?

מערכת בקרת כניסה ממוחשבת ומשולבת ביומטרי – איזו מערכת תתן פתרון לבעיות הכי מסובכות שלך? 👩‍🏫

בקרת כניסה עם זיהוי פנים חום

מערכת בקרת כניסה ממוחשבת

 

מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, לרבות אינטרקומים, מתקדמות אחרי ההתפתחות בעולם המחשוב והגישה אליהן במערכות החדישות מתבצעת מכל מכשיר קצה, כולל מטלפון סלולרי, מכל מקום בארץ ובעולם. מה כוללים הפתרונות החדשים למערכת אינטרקום ממוחשבת? מה יתרונותיה?

 

שילוב יכולות ביומטריות ובראשן טביעת אצבע, לרבות שילוב תקשורת RFID, סלולר או WiFi, הופכות את מערכות בקרת הכניסה ליותר חסינות מפני טעויות.

 

איך בוחרים ספק פתרון להתקנת מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה הביתית שלנו ובסביבת העבודה. לכן שילוב של פתרונות ביומטריים בבקרת כניסה הופכים להיות מקובלים.

חברת סינריון (Synerion), שהמרכז שלה שוכן בפתח-תקווה, מספקת מגוון רחב של פתרונות ושירותים לשוק העסקי, בין היתר, פתרונות בקרת כניסה, שניתן לשלב אותם עם פתרונות ניהול מערך העובדים בעסק, שגם הוא כולל אוסף של פתרונות מתקדמים מבית סינריון.

מה התחדש בתחום מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, פתרונות חכמים וממוחשבים לשליטה על הכניסות לארגון מבית סינריון?

 

מערכות בקרת כניסה מאפשרות לכל בעל עסק או מנהל בארגון, לפקח ולשלוט על האזורים עליהם הם רוצים להגן, ולמנוע כניסה של מי שאינם מורשים. מערכות אלו מנטרות כניסות ויציאות הן של עובדים והן של מבקרים / אורחים.

לסינריון מגוון פתרונות חכמים בתחום בקרת כניסה, בלתי ניתנים לפיצוח, לניהול הרשאות הכניסה והיציאה מהארגון ואתרים מוגדרים, לאבטחת כל מקום ולכל צורך עסקי. מערכות בקרת הכניסה משתלבות באופן מלא עם מערכת הנוכחות של Synerion, חוסכות את הצורך בהקמה כפולה של נתוני העובד, מאפשרות זרימת נתונים בין המערכות, ומבטיחות הטמעה קלה באמצעות ייבוא נתונים ממערכות קודמות בזמן ההקמה.

המערכות כוללות תוכנות לבקרת כניסה, מגוון בקרי כניסה וקוראי קרבה מיוחדים, לרבות RFID, טביעת אצבע, מערכות ביומטרית אחרות, הנותנים פתרון למגוון ארגונים עסקיים כגון: משרדים, מפעלים, ארגונים ביטחוניים, קיבוצים וכד', כמו גם למגזר הפרטי.

אחת ממערכות בקרת כניסה, שמפיצה ומתקינה סינריון, היא מערכת שפותחה בישראל ומיוצרת ע"י Rosslare (רוסלר), שמאפשרת שליטה על דלתות כניסה /יציאה, מעליות, חדרי מחשבים ושרתים, מחלקות פיתוח, חניונים וכל אזור, שיש צורך לבקר את הכניסה אליו.

 

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

 

בקרת כניסה עם זיהוי פנים / זיהוי חום

 

בקרת כניסה עם זיהוי פנים / זיהוי חום

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה ממוחשבת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

אינטגרציה בין מערכת בקרת הכניסה למערכת הנוכחות של סינריון – יתרונות:

 • אין צורך להקים עובד ב-2 מערכות.
 • ברגע שעובד הוקפא או סיים עבודה, גם הרשאת הכניסה שלו מבוטלת.
 • אפשרות להעברת תנועות מבקרת הכניסה למערכת הנוכחות במספר תצורות: כניסה ראשונה ויציאה אחרונה, או כל הכניסות והיציאות בסינון "הפסקות סיגריה" (יציאות קצרות עד כ-15 דקות).
 • יש מצלמות LPR לזיהוי מספרי רכב ופתיחת מחסומים בחניונים.
 • כרטיסים חכמים: מגוון קוראים, שניתן לספק ללקוח, לכל סוגי הכרטיסים החכמים כגון: שוטרים, חיילים, רב-קו, כרטיסים מוצפנים וקוראים המתקשרים עם סמארטפון (אנדרואיד ואפל).
 • קוראי קרבה מאושרים לשימוש בשבת: קוראי קרבה עם "הכשר" לשימוש במקומות שומרי שבת כגון בתי חולים, בתי אבות וכד'.
 • בקר 825 – מענה לארגונים גדולים, שצריכים לאבטח אזורים רבים.
 • בקר כניסה של רוסלר ל-4 דלתות כניסה או 2 דלתות כניסה ויציאה (ל-4 קוראים).
 • עד 100,000 מורשים. זיכרון פנימי של עד 500,000 תנועות על כרטיס SD.
 • אפשרות הרחבה ל-4 קוראים עם הוספת כרטיס D-825  לשליטה ב-50 דלתות.
 • ניתן להוסיף כרטיסים לשליטה על ממסרים, מעליות, input ו-output, כמו גם דלתות אינטרלוק.
 • מתאים לשימוש המגזר הרפואי ותעשיית האלקטרוניקה.
 • ל-Rosslare AC-825IP ניתן להתקין קוראים בתקן OSDP.

 

IT51-with Synerion actualclock מערכת בקרת כניסה ממוחשבת

 

"סיפורי לקוח" מוצלחים בתחום מערכת בקרת כניסה מבית סינריון:

א. פרויקט אבן קיסר:

צורך – בגלל שימוש ברעלנים, משרד העבודה הגביל את משך השהייה במתחמים מסוימים ל-40 דקות בלבד ליום, לכל עובד.

לכן, העובדים מצוידים בכרטיס אקטיבי הכולל סוללה, והקורא משדר לבקרים במתחם כל הזמן. כשעובד נכנס למתחם, הפרטים שלו עולים על מסך המנהל, שרואה כמה עובדים נמצאים במתחם וכמה זמן כל אחד נמצא בפנים. כל מנהל רואה את העובדים בקו הייצור שלו. ברגע שנגמרה מכסת 40 הדקות, העובד מסומן באדום על מסך המנהל ונשלחת אליו התראה אוטומטית, שעליו לעזוב את המתחם.

מכיוון שעובדים עוברים בין מתחמים שונים, המערכת יודעת לסכם את סה"כ משך השהייה שלהם בכל המתחמים.

יש במערכת הזו מחולל דו"חות, שמראה כמה זמן בדיוק שהה כל עובד במתחמים אלה, מספר חריגות וכד', כדי לאפשר לאבן קיסר לעמוד באופן מלא בדרישות של משרד העבודה.

 

ב. פרויקט פיברו:

בפיברו מייצרים ומייצאים חיסונים לעופות.

באתר החברה יש 186 דלתות כפולות – עם ציוד זהה משני צדי הדלת.

בדלתות יש פונקציית אינטרלוק, כפי שעושים בחדרים נקיים, למעבר מבוקר בין הדלתות (כאשר דלת אחת פתוחה, האחרות נעולות). לכל דלת יש 2 לחצנים עם רמזור המסמן האם ניתן לעבור בדלת. בנוסף יש דלתות נמוכות להכנסת והוצאת ציוד דרך תאי מעבר. גם הן בתצורת אינטרלוק ומאפשרות העברת ציוד בין מתחמים ללא חשש להכנסת מזהמים.

בחדרים יש גם קודנים למקרה של צורך בחיטוי התאים. עובד יכול להקיש קוד, שימנע את פתיחת התא עד גמר החיטוי.

כל המערכת ממוחשבת וכוללת הפקת דו"חות.

ניתן לזהות דלת לא סגורה, כולל קבלת התראות בנושא ודו"חות.

כל זה נעשה כדי לעמוד בתקנים המחמירים ביותר הנדרשים בתחום זה באירופה.

פיברו ישראל מונה 7 אתרים בארץ, שפועלים תחת מערכת בקרת כניסה מרחבית אחת.

 


לאן הולך תחום מערכת
בקרת כניסה IP ממוחשבת?

 

המונח אינטרקום של היום כולל סביבו פתרונות חדשים, שכלל אינם דומים לאינטרקומים של העבר. בכלל זה אפשר לראות פתרונות של קודנים עם שלל אפשרויות לפתיחת השער (החל מהקשה על מספרים, חיוג סלולרי, צ'יפ קרבה, זיהוי ביומטרי, שילוב עם מצלמת אבטחה ועוד). ההבדל המרכזי בין קודן לאינטרקום הוא, שבקודן האישור לכניסה מתקבל מתוך המכשיר עצמו (למשל ע"י הקשת קוד, או טביעת אצבע) ואין צורך באישור מרחוק, או שיחת אישור, כמו שיש באינטרקום. לכן, שילוב של 2 המוצרים בתוך מוצר אחד מספק רמה גבוהה יותר של בקרת כניסה.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לאורחים ולרכבים.

כיום, ניתן לרכוש ולהתקין פתרון מלא למערכת בקרת כניסה ממוחשבת לבתים ולעסקים מבוססת IP (פרוטוקול האינטרנט), כשיש אופציה (שמאוד מומלצת) להוסיף מצלמת אבטחה לאינטרקום, רצוי מאוד מצלמת אבטחה, שגם כן מבוססת IP ולבחון שילוב של קודן לכניסות עם צורך ברמת סינון גבוהה יותר. זאת, בשונה מהמערכות הוותיקות הקיימות בשוק, שהן מערכות קנייניות (פרטיות) עם פרוטוקולים פרטיים ואי יכולת להתחבר לרשת האינטרנט ולמוצרים חדשים הקיימים בשוק, דוגמת מצלמות אבטחה וסנסורים של "בית ועסק חכם".

תחום מצלמות האבטחה, שמתלווה לפתרונות של בקרת כניסה, התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססות IP  (פרוטוקול האינטרנט) ובאיכות עד 4K (פי 4 מאיכות HD) ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן, ברשת האינטרנט. מצלמות אבטחה IP מתקדמות מגיעות כיום כחלק בלתי נפרד ממערכות אינטרקום ופנקודים, לשליטה על כניסות ושערים, בעסקים, במשרדים ובבניינים, שרוצים לפקח על הנכנסים דרכם.

ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת האינטרקום אחת ל-10 שנים. זאת, גם בגלל שמערכות אינטרקום מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות האינטרקום החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר למשתמשים בהם. מומלץ לא לחסוך בכסף ולרכוש את המוצר הטוב והמשוכלל ביותר הנמצא בשוק.

הכיוון של השוק היום הוא: "אינטרקום ללא אינטרקום". זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל משרד וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור במשרד או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין ואין צורך להיות במשרד או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל משרד ועסק.

ניתן בגישה זו לבצע פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה, וניתן לחבר מצלמה קווית או אלחוטית לאינטרקום הזה, כדי לזהות ולתעד את הכניסה והיציאה של אנשים ורכבים דרך השער או הפתח הנמצא תחת השליטה של מערכת האינטרקום המתקדמת הזו.

במערכות אינטרקום חדשות רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקור תאורה. מלבד הקול (שקיים תמיד במערכת אינטרקום), מתווספת גם תמונה בכל תנאי תאורה (גם בחשיכה מוחלטת) וכך, נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת.

האם יש דרך להתקין אינטרקום בלי מערכות החוטים הישנות ולחבר אליו מצלמות אבטחה של בית חכם (או עסק חכם)? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט: WiFi, או Z-Wave, או במקרים מסוימים לאור צרכים ספציפיים, בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: RFID ובלוטוס').

הפתרונות הללו מכונים בשם אינטרקום סלולרי, למרות שהן יכולות להיות מחוברות גם באלחוט, ולא בסלולר. למרות שניתן להתקין את מערכות האינטרקום החדשות הללו לבד, מומלץ, שההתקנה תיעשה ע"י מתקין מומחה בתחום.

לעיתים, בעלי האינטרקום (בעיקר בעסקים קטנים) יעדיפו אינטרקום ללא חוטים אך מבוסס WiFi ולא סלולר (לחסוך בהוצאות הסלולר). זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולרי, שכן הצורך בחיווט נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi במשרד, בעסק או בבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים, שבידי העובדים והמנהלים, או לחבר את רשת ה-WiFi לאינטרנט של המשרד העסק ולחבר את הסמארטפונים בשירות ענן דרך האינטרנט אל האינטרקום.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידיאו המופק מהמצלמות, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (יותר מומלץ).

יש לקחת בחשבון, שאינטרקומים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi או טכנולוגיות אלחוט אחרות דוגמת RFID, זולים באופן משמעותי מאינטרקומים מבוססי חיבור סלולרי, או המשלבים סלולר ואלחוט יחד. כ"כ, הקלטות וידיאו ממצלמת אבטחה בענן זולה בהרבה מהקלטה בשרת מקומי, או בהתקן הקלטה מקומי.

בקרת כניסה חדר ישיבות

שורה תחתונה בתחום מערכת בקרת כניסה ממוחשבת משולבת ביומטרי, RFID וניהול עובדים:  

 

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת IP וטביעת אצבע (או שיטה ביומטרית אחרת), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. לאחר מכן יש להחליט אם בוחרים בפתרון שכולל את ניהול המערכת והקלטת הווידיאו ממצלמת האבטחה – בענן. ספקי פתרונות בענן לבקרת כניסה מספקים כיום פתרונות מתקדמים יותר מהפתרונות שאינם בענן. יש גם לקבל החלטה אם לשלב קודן במערכת להגברת רמת הבקרה על הכניסה ואיזה סוג של בקרת כניסה ליישם (בקצה העליון של הפתרונות מדובר בבקרה ביומטרית דוגמת: טביעות אצבע, זיהוי קולי, צילום רשתית העין, או צילום פנים).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו. יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום בקרת הכניסה לעסק שלך למשרד שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת משולבת ביומטרי?

 אם יש לך כבר מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת כניסה ממוחשבת משולבת ביומטרי המתאימה לצרכיך?

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה ממוחשבת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

מערכת בקרת כניסה ממוחשבת –
ROSSLARE SECURITY PRODUCTS

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים